druzice hrad

o nás

Základní informace


Název: Spolek Bezdružic, z.s
Právní forma: zapsaný spolek
Datum založení: 9. října 2003 (tehdy jako Občanské sdružení Bezdružic)
Adresa: Pecka 301, 507 82 PECKA
Internet: www.bezdruzic.cz
Email: bezdruzic@email.cz
Číslo účtu: 188521536/0300
Banka: Poštovní spořitelna
IČO: 26643405

Stanovy spolku ke stažení zde.Založení Spolku Bezdružic

Před spoustou let se dali dohromady kamarádi ze základní školy v Pecce a rozhodli se, že navážou na hudební akce, které už v minulosti na peckovském hradě probíhali. Aby své snaze dali oficiální rámec rozhodli se založit občanské sdružení. Chvíli si lámali hlavu s tím, jak že se budou jmenovat, tak aby to mělo nějakou spojit s obcí, ve které vyrostli a kterou dodnes mají dost rádi. Jméno Harant (podle neznámějšího majitele peckovského hradu - renesančního hudebníka, cestovatele, spisovatele Kryštofa Haranta) už nese jiné kulturní sdružení na Pecce, Kryštof zase v době vzniku byla v očích oněch kamarádů nepovedená popíková kapela a nechvalně známá policejní akce, takže ani to se nehodilo, a tak si vypomohli až Harantovým přídomkem (... z Polžic a Bezdružic). Od podzima roku 2003 tak jejich sdružení neze název Bezdružic.


Historie festivalů na hradě Pecka

První festival ještě před založením sdružení v roce 2003. Už v téhle dřevní době jsme ho pořádali jako akci benefiční. Její výtěžek jsme se rozhodli věnovat na dobročinné účely (do Domova Svaté Rodiny v Praze) a povedlo se získat 10.000 Kč. V následujících letech jsme v podobném trendu pokračovali, poctivě jsme v programu střídali kapely, tak aby se návštěvníci vždy mohli těšit na nějakou tu novinky, něco neznámého a zajímavého.


Přehled festivalů na hradě Pecka
RočníkÚčinkujícíBenefice
Pecka 2016Saša Niklíčková, GOJI, Mário Biháry a Bachtale Apsa, Kujooni, Toy Machine (pohádka pro děti), jarda Čížek, Beata Bocek, Jamchestra, Nepřijatelní, Ane Bjerkan (NOR), Terne Čhave, Jono Bono Heyes a Mama Yeva, Korjen, Šoulet, HelemeseNejspíš pro nepřízeň počasí, no kdo ví... ale prostě se bohužel tento ročník propadl do ztráty, a tak benefiční záměr zvolený návštěvníky festivalu ("Nový zvon do opravené kapličky na místním hřbitově") přesouváme na rok 2017.
Pecka 2015Nahá sestra, Vlasta Jareš a Kaya, VOILA!, Circus Problem, Original Pacman, Pohadlo aneb Pohádkové kukadlo, Jana Šteflíčková, Vozichet, Daniel and the Moravians, G point Funkction, Martin Hak, Spolčení hlupců, ROMANIKA (SK), Mackie Messer Klezmer Band, Cémur Šámur, Čankišou, Racoon's Radka Tkačíková (česká horolezkyně) utratila věnovaných 20.000 Kč přímo v zemětřesením postiženém Nepálu na výstavbu provizorních přístřešků.
Pecka 2014Tchei-chan, Prádelna, Cémur Šámur, Květy, Mordors Gang, pohádka pro děti, Jarda Čížek, Divadlo Tří, Tam dole tma, Divadlo v Roztocké, Grooves Jazz Band, Jamchestra, Radio A, Helemese, Traband, El GaučoVýtěžek festivalu byl 30.000 Kč a organizátoři ho věnovali hořickému Klubu Klokánek
Pecka 2013Petr Bělohlávek, Tlupa tlap, Koza na útesu, Urband, Three Wild Guns, Divadlo Harmonika, Kachna a zodiac, Vlasta Jareš, Divadlo DNO, Bejlí, Aurora JaSBand, Pepa Lábus a spol., DVA, První hoře, Už jsme doma 50.000 Kč získané během festivalu věnovali organizátoři místní peckovské mateřské školce na úpravu školní zahrady.
Pecka 2012Smardlavý hračky, Swingers party, Cémur Šámur, Ty syčáci, TASS, pohádka pro děti, Daniel and the Moravians, Divadlo Tří, Jana Vébrová, Divadlo Tří, Žamboši, Perele, Nekuř toho tygra, The Cluricaune, Zuby nehty, Poletíme?, All SKA Pones Na podporu činnosti hořického hospicu Duha, pomáhající při domácím umírání lidem s vážným onemocněním jsme během festivalu dokázali vydělat 22.222 Kčna úpravu školní zahrady.
Pecka 2011Venas, Tlupa tlap, El Gaučo, První hoře, Kapela SNOO Karla Babuljaka, pohádka pro děti, Racoon's, divadelní spolek DivaDno, Nachtcafé, divadlo Nová Bestie Apokalypsy, Bar's Brothers, Lačo Dživipen, divadlo Vlkabaret, Ponožky pana Semtamťuka, Jablkoň, Rocket Dogz, Cémur ŠámurVýtěžek 25.000 Kč jsme ve sdružení využili na nákup materiálu a následnou stavbu nového mobilního pódia.
Pecka 2010Zaoraný kytky, Big Fish Gone, Hromosvod, Zdarr, Benjaming Band, Inženýr Vladimír, divadlo Matějka a spol., KartofelnTransporterMachine, Pepa Lábus a spol., divadelní spolek Rananin, Evergreen Dixieland Band, Malá bílá vrána, Mordors Gang, Koza na útesu. Benefiční výtěžek (cca 18.000 Kč) jsme v roce 2010 využili na opravu střechy peckovské farní stodoly, kde plánujeme do budoucna pořádat různé společenské a kulturní ace.
Pecka 2009Duo Bicykl, Poslední lež, Meckie Messer Klezmer band, Maso, Pavilon M2, Wrgha Powu, Mumray, Piosenki, Ahmed má hlad, Cémur šámur, taneční soubor TadyTudy a divadla Kunsthaus, Vlkabaret a Minotaurus. Benefiční výtěžek 20.000 Kč jsme věnovali stejně jako v roce 2007 občanskému sdružení Místo (psí útulek).
Pecka 20084akrody, Pepa Lábus a spol., Nekuř toho tygra, Cémur Šámur, Divadlo Tramtárie, Nikola Brasko, Zatracená dáma Anna, Corcovado, Divadlo V Soukolí, Imperio, Hvozd, Budoár staré dámy, The Slapdash, DJ Ventolin Výtěžek tohoto ročníku jsme věnovali novopackému sdružení Sportem proti bariérám - Český ráj, celkem to bylo 25.000 Kč.
Pecka 2007Natvrdo, Groteska, Final Vision, Ponožky pana Semtamťuka, Urband, Velkopopovický loutkodiv, l'Arrache-coeur, Neomluvené divadlo, Léčba neklidem, Jana Vébrová, Divadlo V Soukolí, Moberg Ensemble, První hoře, MDK Band, Cémur Šámur a All SKA Pone's. V tomto roce bylo odbarováno novopacké občanské sdružení Místo., které se stará v rámci regionu o opuštěné a nalezené psy a kočky. Na jeho účet jsem přispěli rekordní částkou 40.000 Kč.
Pecka 2006Volná hudební společnost z prádelny, Betonovej septik, Evergreen Dixieland Band, E pericoloso Sporgersi, Pohřební kapela, Mirka Venclová s divadlem pro děti, Jana Betty Terlecká, Divadlo Prkno, Chichotaj, Perfidní divadlo, Vyhoukaná sova, Divadlo Los Pejoros, Tua Borta, Hvozd, Albigens, Pilgrim Pimple, 2v1. V rámci doprovodného programu s ojedniněle individuálním přístupem k divákovi Robert Smolík a jeho Mechanické divadlo Výtěžek festivalu 25.000 Kč v tomto roce putoval na účet obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky.
Pecka 2005DttD, Střechy legality, Denudace, Corcovado, Benjamin Band, Volná hudbení společnost z prádelny, Urband, divadlo Podium, Vladimír Mikulka, Taliesyn, Vosto5, Klub scénického tance, Moberg Ensemble, Broosters, Ostaš, Yabara (africký tanec), Psychohlína, All SKA Pones's. Jako cíl našeho obdarování jsme vybrali novopacké občanské sdružení Život bez bariér.. Ve spolupráci s ním se podařilo uspět v grantovém programu Hejbni kostrou pro druhého u Nadace Divoké husy. Díky tomu pak vzroslo 35.000 kč vydělaných v průběhu festivalu zhruba na dvojnásobek.
Pecka 2004Madmen's, Pavilon M2, Qjeten, Slot and Shade, PDK Instat Jazz quartet, Čmukaři, Jarda Čížek, Ježek a Čížek, J. Kříž, Zdeněk Vrága, Matějka a spol., Czaldy Waldy, J. Polehňa, Ostaš, Nekuř toho tygra, Blandest, Dammed Dam Ann, Tass, Ska'n'daal Výdělek 20.000 Kč jsme tentokrát věnovali do Lomnice nad Popelkou Stacionáři Rváček.
Pecka 2003Koupelna band, Mladí a neklidní, Vertigo, Majerovi brzdové tabulky, Hořeňák, Malomocnost prázdnoty, Jiří Polehňa, Lyrika Putika, Zlobivý medvědi, Radovi, Alexandr Visič, Vladimír Fojtík, Jam Brothers, Ježek a Čížek, Ostaš, Mnoha Medvědů, Blátovští darebáci, Cémur Šámur, Funkce šroubů První výtěžek z festivalu činil 10.000 Kč a my jsme odvezli do pražského Domova svaté rodiny..