15. ročník benefičního festivalu hudby a divadla na hradě Pecka

PECKA 2017

pátek 23. června 2017

18:30 - Dechitaki - rock s dechy
19:30 - Peckórum - nový peckovský sbor
20:00 - Ponk - postfolktrio
21:30 - Tygroo - balkanfunk/brasshouse
23:00 - Pepa Lábus a spol. - folkrock
0:30 - Ra - reggae

sobota 24. června 2017

10:00 - Jirka Polehňa - Tajemství pohádkové knížky
11:00 - Anička Krtička - bytové představení
12:00 - Tam dole tma - akustik/blues/putykapop
13:00 - Píchlé duše - melancholie sama
14:00 - Squadra Sua - Bomberos - hasičská groteska
15:00 - Konvrzek a Kalivoda - absurdní duo
16:30 - Jan Melichar - depresivní triphop
18:00 - Jahtec Jammin' Job - reggae/dub
19:30 - Lakuna - alternativní šanson
21:00 - All Star Refudží Band - hudebně divadelní projekt s výrazným sociálním přesahem
23:O0 - Andrej Polanský wtf Emül Langman - viola, drums, looper, vocalMalá ochutnávka toho, kdo všechno bude na festivalu k vidění a slyšení:

Časy v programu jsou orientační a úplně se na ně spolehnout nedá.

Doprovodný program bude bohatý ;)

Těšíme se na viděnou.

Důležité informace

Vstupné:

Dospělí: pátek - 150 Kč, sobota - 250 Kč, oba dny 330 Kč

Děti: 0-6 let - Zdarma, 7-15 - podle věku (1 Kč za jeden rok), 16-18 - 50 Kč

Pamatujte, že vstupné platíte s úsměvem a rádi, nesmlouváte o nižší, naopak se nestydíte dát i nějakou tu dyškréci, a to kvůli tomu, že z peněz ze vstupného my platíme vaše oblíbené muzikanty, divadelníky, zvukaře Václava,... a z toho, co nám zbyde, podpoříme Vámi vybraný charitativní projekt.

Cíl benefice

Zatím jsme nerozhodli o tom, kam v letošním roce nasměřujeme výtěžek festivalu. Tohle rozhodnutí necháme na Vás, na účastnících festivalu. V jeho průběhu budete mít možnost vybírat z několika projektů, které se nám pořadatelům zalíbily. Ten z projektů, který od Vás dostane největší počet hlasů, získá i finanční podporu z letošního festivalu. O konkrétních projektech se dozvíte přímo na Pecce. ;)

Ubytování

Ubytovat se ve stanovém městečku budete opět moci v těsné blízkosti hradu. Ubytování je zdarma, za stan ani za osobu tudíž nic neplatíte. Ve stanovém městečku bude mobilní hajzlík (Nechoďte proto zbytečně srát do přilehlého parku!) i tekoucí voda. Ubytovat se můžete také v kempu peckovského koupaliště. Ti, co si potrpí na luxus a pohodlí, pak můžou složit hlavu v Hotelu Roubal nebo v Hotelu Koruna na náměstí.

Jídlo a pití

Tradičně pro Vás nachystáme dobroty ve stánku s občerstvením. Chybět nebude vyhlášený VegeGuláš, hermelín z grilu i nakládaný, utopenci, klobásy, vepřové a kuřecí steaky, chleby s výtečnou pomázánkou, topinky a letos nově i tortilly. Zapít všechno budete moci výtečnou novopackou jedenáctkou (Kryštof), samozřejmě bude k mání skvělé víno od Ondry Kuříka, limonády a džusy, peckovská zdravá voda, čaje z čajovny, káva z kavárny, domácí medovina a taky něco ostřejšího ;) Opět budete baštit a popíjet z ekologicky šetrných kelímků a nádobí. Opět bude probíhat jejich následný výkup, takže máte šanci na festivalu i něco vydělat :)

Bezpečnost na festivalu

Mějte na mysli, že během festivalu se budete pohybovat v prostorách historické památky hradu Pecka. Chovejte se proto tak, aby stejně jako vy, si ji mohli prohlédnout i ti, kteří přijedou na Pecku po Vás. Nelezte po hradbách, nejsme horolezecký oddíl a patent na to, že nespadnete, nemáte nikdo. Psi i děti jsou na festivalu vítáni, nicméně je potřeba je mít pod dohledem a uklízet po nich. K sobě i ostatním se chovejte tak, abyste předcházeli všemožným problémům, konfliktům a potížím. Jsme festival bez ochranky, bez nepříjemných hlídačů. Děkujeme Vám za to, že i vy nám pomůžete uchovat příjemnou atmosféru festivalu. Nepokradeš!

Dávejte si pozor na osobní věci - nemůžeme ručit za jejich případné odcizení, byla by škoda nechat si znepříjemnit festival něčím podobným.

Doprava

Vlakem, na kole, lodí, na koni, pěšky, autem, autobusem, na voze,...
Všechny cesty vedou na Pecku.

Hrad Pecka je vzdálený 8 km od Nové Paky (okr. Jičín). Na Pecku jezdí ve všední dny skoro každou hodinu autobus z Nové Paky. Přijet se dá i ze směru od Dvora Králové, kam se zase pohodlně dostanete vlakem.
Pro turistické fajnšmerky doporučujeme příjezd vlakem do Borovničky a odtud po zelené turistické značce po svých na Pecku. Projdete okolo Červeného kříže, který uprostřed lesa stojí v místech, kde Švédové za třicetileté války vypálili vesnici.
Rozhodnete-li se přijet autem, zaparkovat můžete na parkovišti u silnice směrem z Pecky na Dvůr Králové. Vjezd k hradu je povolen pouze organizátorům a účinkujícím. Prosím respektujte to. Věřte, že hledat nezodpovědné řidiče a prosit je o přeparkování je pěkná otrava. I my si chceme festival užít.

Video z ročníku 2015

Kontakt

Spolek Bezdružic, z.s.
Pecka 301
507 82 Pecka
IČO: 266 43 405

bezdruzic@email.cz

Honza Murdych
tel.: 776 241 870

Michal Kos
tel.: 736 638 039